GÓRA GROSZA


(12kB)
 • Góra Grosza edycja XIV
  W listopadzie po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską Akcję "GÓRA GROSZA". Dotychczasowe edycje pokazały, że akcja ta jest znana i uczniowie oraz nauczyciele z wielką chęcią włączają się w te akcje. Celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W rozpropagowanie akcji oraz przeprowadzenie zbiórki monet jak w latach ubiegłych chętnie włączyła się Spółdzielnia Uczniowska.
  Zbiórkę przeprowadzały uczennice klasy I LO:
  -Małgorzata Ruszczyńska
  -Aleksandra Kozon
  -Agata Grzybowska
  Nad akcją czuwała pani Alina Jachimczyk – opiekun Spółdzielni Uczniowskiej. Zebrane pieniądze w kwocie 33,90 zł zostały policzone i przekazane organizatorom akcji.
  EDYCJA XII Miło nam poinformować, że po raz kolejny przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję "GÓRA GROSZA". Dotychczasowe edycje pokazały, że akcja ta jest znana i lubiana wśród młodzieży naszej szkoły. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.
  Za przeprowadzenie akcji i zbiórkę monet odpowiedzialna była Spółdzielnia Uczniowska.
  W tym roku szkolnym zbiórkę przeprowadziły uczennice klasy II Lo"b" i II Rs:
  - Joanna Kuciewska
  - Marta Drężek
  - Anna Krajza
  - Angelika Zyśk
  Zebrano kwotę 120,01 zł., którą w dniu 11.01.2012r. przekazano do organizatora akcji.
  Nad całością czuwały Panie: P.D.Michalska i P.A.Jachimczyk- opiekunowie Spółdzielni Uczniowskiej.

  Od kilku lat nasza szkoła włącza się w Ogólnopolską Akcję "GÓRA GROSZA", która prowadzona jest pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
  Celem akcji jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu koleżankom i kolegom, którzy znaleźli sie w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

  Za przeprowadzenie akcji i zbiórkę monet odpowiedzialny jest Sklepik Uczniowski wraz z jego opiekunami, tj. D.Michalską i A. Jachimczyk.

  W tym roku szkolnym (X EDYCJA) zbiórkę przeprowadziły uczennice klasy II Lo"b":
  - K.Plaga,
  - P.Zdunek,
  - A.Mamajek.

  Zebrano kwotę 196,07 zł, którą w styczniu przekazano do organizatora akcji.
  2008/2009 - IX EDYCJA
  Zbiórkę przeprowadzili:
  - J.Ceberek kl.III Lo,
  - K.Szczubełek kl.III Lo,
  - G.Taradejna kl.III Zi.

  Zebrano kwotę 188,20 zł

 • Mapa Kontakt