Klasy : I LO i I Ti  wraz z wychowawcami: p. A. Jachimczyk i M. Zyśk wyjechały

na integracyjną wycieczkę do Olsztyna.

W programie:

  • Seans filmowy w Multikinie
  • Centrum Bowlingu “ Kręgle”
  • Zwiedzanie Starego Miasta

 

Trochę historii:

Zarys Starego Miasta wyznaczają rzeka Łyna i pozostałości murów miejskich z jedyną zachowaną bramą miejską zwaną Wysoką. Od ponad sześciu wieków imponujący, gotycki zamek Kapituły Warmińskiej stanowi godną wizytówkę miasta. Warto go odwiedzić, by spędzić choć chwilę w tych samych komnatach, co Mikołaj Kopernik.

 W centralnej części Starego Miasta zlokalizowany jest stary ratusz, którego najstarsze mury pochodzą z XIV wieku. Na uwagę zasługują też zabytkowe kamieniczki

z gotyckimi piwnicami. Najstarszym i najbardziej okazałym kościołem w mieście jest gotycka bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła. W pobliżu katedry znajduje się późnobarokowy pałac biskupi. Do najstarszych zabytków w mieście należy niewielka Kaplica Jerozolimska poświęcona kultowi Męki Pańskiej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.