Edukacja z wojskiem

12 czerwca 2024 roku w naszej szkole dobyło się spotkanie z przedstawicielami Jednostki Wojskowej z Przasnysza. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o zagrożeniach jakie mogą nas spotkać w codziennym życiu. Zostaliśmy m.in., przeszkoleni jak udzielać pierwszej pomocy, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, jakie są alarmy i jak na nie reagować oraz nauczyliśmy się jak postępować podczas pożaru. Mieliśmy również możliwość zapoznania się z wyposażeniem wojska używanego, np. podczas skażenia (specjalne kombinezony ochronne, maski gazowe). Dzięki temu spotkaniu zdobyliśmy ogromną wiedzę, która na pewno przyda nam się w przyszłości. Dziękujemy!

DIECEZJALNY DZIEŃ DZIECKA

DIECEZJALNY DZIEŃ DZIECKA

08.06.2024r. – udział uczniów z klas I, II, III Liceum Ogólnokształcącego w charakterze wolontariuszy w 2. Diecezjalnym Dniu Dziecka.
Już po raz drugi Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu zorganizowała Diecezjalny Dzień Dziecka. Jak przed rokiem członkowie dziecięcych grup i wspólnot katolickich integrowali się w Kurpiowskiej Krainie w Wykrocie. Uczniowie z naszej szkoły w ramach wolontariatu pomagali w organizacji tego wydarzenia. Był to dla nas miło spędzony czas, który przyniósł nam wiele radości. Cieszymy się, że mogliśmy okazać nasze wsparcie i pomoc…

MYSZYNIECKI ARCHIFEST

MYSZYNIECKI ARCHIFEST

07 czerwca 2024 w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej odbył się 1. Myszyniecki Archifest. Wzięli w nim udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Agrobiznesu.
Pierwszym punktem Archifestu był spektakl multimedialny obrazów p. Piotra Kobrzyńskiego i ekfrazami p. Marii Pawłowskiej. Połączenie ze sobą twórczości tych dwojga artystów oraz oprawy muzycznej sprawiło, iż spektakl ten stał się niezapomnianym i niezwykłym doświadczeniem dla oglądających. Była to swego rodzaju podróż w głąb ludzkiej duszy…
Drugim punktem programu były warsztaty pod hasłem „Kilka słów o Archiwach Społecznych”. Warsztaty te prowadził Animator Kultury RCKK p. Tomasz Mierzejek oraz p. Monika Kozłowska-dyrektor MGBP. Młodzież dowiedziała się , czym zajmują się archiwa społeczne, ile jest takich archiwów w naszym regionie, jakie zbiory obejmują archiwa społeczne, kto może zostać archiwistą oraz jak można zostać wolontariuszem w archiwum społecznym.
Trzecim punktem programu było otwarcie wystawy pt. „Myszynieckie Zbiory Społeczne”, które zostały zgromadzone przez myszynieckie Archiwum Społeczne.
Na zakończenie młodzież zwiedziła Multimedialne Muzeum w Dzwonnicy Myszynieckiej.
Jak twierdzi młodzież, było to bardzo ciekawe doświadczenie, które uwrażliwiło ich artystycznie i wzbogaciło wiedzę z dziedziny dotychczas im nieznanej…
Jesteśmy wdzięczni za możliwość wzięcia udziału w tak wspaniałym wydarzeniu:
Uczniowie klas: ILO, II LO , III LO i I TA oraz opiekunowie: p. M. Olkowska, p.M.Batorska i p. A.Jachimczyk

Wycieczka do Stacji Badawczej PAN w Popielnie

Uczniowie kl.1 LO 3 czerwca wraz z nauczycielami Moniką Kobus-Gołyś i Anną Grzybowską brali udział w wycieczce do Stacji Badawczej PAN w Popielnie mającej na celu ochronę różnorodności biologicznej.W programie wycieczki był także rejs po Jeziorze Nidzkim.

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości

„Doskonalenie siebie to źródło wszelkiego postępu i rozwoju moralnego”
Konfucjusz

18 kwietnia 2024r. pod Patronatem Starosty Ostrołęckiego w Zespole Szkół Powiatowych
w Baranowie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości.
W konkursie brali udział uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych z: Myszyńca, Baranowa, Czerwina oraz Kadzidła.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice :

Anna Domian z klasy IV LO, która zajęła II miejsce

Tuż za podium znalazły się:
Joanna Skonieczna z klasy III LO i Ewa Wieczorek z klasy IV TA

Gratuluję wiedzy i życzę dalszych sukcesów!

Opiekun : A. Jachimczyk

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości
14 kwietnia 2023 r. pod patronatem Starosty Ostrołęckiego w ZSP w Baranowie
odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości.
W konkursie brali udział uczniowie z Zespołów Szkół Powiatowych z : Myszyńca, Baranowa, Czerwina i Kadzidła .
Wyniki konkursu :
Łukasz Gnatkowski z klasy IV LO – zajął II miejsce
Anna Domian z klasy III LO – zajęła III miejsce
Weronika Dziczek z klasy III LO tuż za podium, uzyskała 4-ty wynik .
Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów !

Ogólnopolskiego Dzień Przedsiębiorczości

20 marca 2024 roku klasa III LO wzięła udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Akcja ta jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej p. Andrzeja Dudy. Dzień Przedsiębiorczości ma na celu włączanie dorosłych w edukację młodzieży oraz budowanie dobrych relacji między szkołą a lokalnymi firmami i instytucjami.

W ramach tego dnia uczniowie zdobywają wiedzę na temat działania poszczególnych firm i instytucji, co w przyszłości może pomóc im w wyborze zawodu oraz przyszłej pracy. W tym roku uczniowie odbywali praktyki w zawodach m.in. :pielęgniarki zabiegowej, nauczyciela, bibliotekarza, pracownika administracji publicznej, pracownika kultury, księgowego oraz w indywidualnych lokalnych firmach reprezentujących różne profile działalności gospodarczej.

Stwierdzili, że było to ciekawe doświadczenie, ponieważ zdobyli wiedzę na temat interesujących ich zawodów pracują i mogli sami wcielić się w rolę pracownika danego zawodu. Koordynatorem akcji była p. A. Jachimczyk.

Powiatowy Konkurs Matematyczny “Mistrz Matematyki 24”

W dniu 7 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Matematycznym “Mistrz Matematyki 24” organizowanym przez Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle. W konkursie brało udział sześć szkół z powiatu ostrołęckiego. Zespół w składzie Weronika Dziczek kl.IV LO, Anna Domian kl.IV LO i Piotr Pliszka kl. V Tip zajął I miejsce w klasyfikacji zespołowej. Natomiast w wynikach indywidualnych I miejsce zdobyła Weronika Dziczek.
Gratulujemy całemu zespołowi za uzyskanie bardzo wysokich wyników.

 

Projekt „Młody dorosły – świadomy uczestnik rynku finansowego”

Informacje o projekcie i warsztatach zrealizowanych w ramach współpracy Zespołu Szkół Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie

Projekt „Młody dorosły – świadomy uczestnik rynku finansowego” realizowany przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zakłada podnoszenie świadomości finansowej i edukacji ekonomicznej młodych ludzi. Finansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego. W jego ramach zrealizowano w naszej szkole dwa warsztaty:

Dr Jarosław Nazarczuk zabrał uczestników w świat fundamentalnych decyzji dla kraju, regionu i każdego gospodarstwa domowego. Przedstawił teoretyczne aspekty kryzysów gospodarczych a następnie pozostawił grupom uczniów zarządzanie państwem w czasie kryzysu. Na podstawie ich decyzji związanych m.in. z wydatkami publicznymi prognozowali wspólnie dalsze funkcjonowanie gospodarki. Jak się okazało, wszystkie grupy były w stanie podźwignąć państwo z zapaści.

Dr Karol Wojtowicz z kolei pokazał, że ekonomia behawioralna (spontaniczne, emocjonalne decyzje) mogą mieć istotny wpływ na nasze finanse osobiste. Podczas symulacji gry giełdowej niektórzy zbankrutowali nawet dwukrotnie! Inni z kolei stali się niemal milionerami. Stała za tym rozwaga, kalkulacja ale i odrobina szczęścia.

 

Międzypowiatowy konkurs ekologiczny – Zielono MI

W ZSP w Kadzidle 28 listopada 2023 r. odbył się Międzypowiatowy konkurs ekologiczny – Zielono MI , organizowany pod patronatem Starosty Ostrołęckiego . Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Gronowska i Julia Turek , która zajęła 3 miejsce . Do konkursu przygotowywała Anna Grzybowska.

 

WEKTORY ŻYCIA – PROGRAM PROFILAKTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowany jest program profilaktyczny pod nazwą „Wektory życia”.

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów psychoedukacyjnych przez przeszkolonych nauczycieli.

Ich celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych i prorodzinnych, wzmacnianie kondycji psychicznej młodzieży i jej kompetencji społecznych.

Program „Wektory życia” został przygotowany w ramach realizacji rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”.

Informacja o konkursie geograficznym

We wtorek 12 grudnia 2023 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu odbył się konkurs geograficzny dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu ostrołęckiego, zorganizowany pod patronatem Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

            Jego głównymi celami były: rozwijanie geograficznych zainteresowań młodzieży, wdrożenie do samokształcenia, kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji geograficznych oraz motywowanie szkół do podejmowania pracy z uczniami zdolnymi.

            Uczniowie szkół podstawowych mierzyli się z zadaniami geograficznymi po raz drugi, tym razem tematem była ,,Mapa jako obraz Ziemi’’. Jubileuszowa, X edycja konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych odbywała się pod hasłem ,,Rolnictwo na świecie’’.

            Do udziału w konkursie zgłoszono uczniów ze szkół podstawowych w Olszynach, Wolkowych, Wydmusach i Wykrocie, a także z Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych, Technikum w Troszynie i Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu.  W zmaganiach łącznie wzięło udział 18 uczestników.

            Zadaniem konkursowym było rozwiązanie testu składającego się z 19 (szkoła podstawowa) i 30 (szkoła ponadpodstawowa) zadań, na którego ukończenie uczniowie mieli 60 minut.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów w każdej z kategorii:

            Szkoła podstawowa

I miejsce: Filip Wiśniewski z PSP w Wydmusach

II miejsce: Mateusz Lipka z PSP w Wykrocie

III miejsce: Kamil Samsel z PSP w Wolkowych

Szkoła ponadpodstawowa

I miejsce: Paweł Popielarczyk z ZSP w Łysych

II miejsce: Milena Tobojka z ZSP w Myszyńcu

III miejsce: Aleksander Pisarek z ZSP w Łysych

            Laureaci wykazali się imponującą wiedzą na temat mapy i rolnictwa na świecie, za co otrzymali atrakcyjne nagrody, które zostały wręczone przez Starostę Ostrołęckiego, pana Stanisława Kubła oraz Dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu, pana Sławomira Świtaja. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii

30.11.2023 w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu odbył się XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii dla uczniów szkół podstawowych i ponad- podstawowych.

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności poprawnego pisania oraz podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych.

W kategorii szkół podstawowych następujące miejsca zajęli:

1 miejsce – Łucja Łachacz – PSP w Wydmusach

2 miejsce – Franciszek Bastek – PSP w Myszyńcu

3 miejsce – Nikola Śniadach – PSP w Wydmusach

W kategorii szkół ponadpodstawowych następujące miejsca zajęły:

1 miejsce – Amelia Zadrożna – ZSP w Baranowie

2 miejsce – Maja Zadrożna – ZSP w Baranowie

3 miejsce – Joanna Skonieczna – ZSP w Myszyńcu

Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Tekst dyktanda dla szkoły podstawowej:

Z życia głogowskiego księcia

            Za ósmą górą, za piętnastą rzeką leżał gród o nazwie Głogów. Władał nim od niedawna książę Sędziwój Nieduży. Przydomek miał swoje uzasadnienie w młodym wieku i niskim wzroście władcy głogowian. Duża korona opadała mu na ramiona i zazwyczaj stanowiła ozdobę szyi. Nasz nieletni władca co dzień musiał spożywać przyrządzane przez hinduskiego kucharza przeogromne ilości potraw. Najczęściej były to rozgotowane jarzyny posypane świeżo ściętą rzeżuchą, hektolitry żurawinowych i porzeczkowych kompotów, a także węgierski gulasz z dodatkiem bazylii, pieprzu i cebuli. Życie księciu uprzykrzał lokaj z Himalajów, który w poobiedniej porze wachlował władcę pachnącymi chusteczkami higienicznymi.

            Pewnego poranka w pałacu zawrzało. Oto wpół do szóstej nadworny ogrodnik o imieniu Heliodor wtargnął na dziedziniec krużgankowy i jednym tchem wrzasnął jak opętany, że chwasty w okamgnieniu rozrastają się do przeogromnych rozmiarów. Książę Sędziwój Nieduży bez chwili wahania wydał stosowne zarządzenie. Uzbrojeni w narzędzia ogrodnicze dworzanie chyżo ruszyli do heroicznej walki z parzącą pokrzywą, długolistnym perzem i kłującym ostem. Po upływie półtorej godziny oczom wszystkich ukazał się uroczy pejzaż: przystrzyżone krzewy bukszpanów, pnącza herbacianych róż, rzędy hiacyntów, chabrów i białych lilii. Uroku dopełniły długonogie charty i cętkowane wyżły, które skorzystały z panującego chaosu i z gracją zasiadły na ścieżce pomiędzy tują a jałowcem.

 

Nazajutrz okazało się, że pomocnik ogrodnika podlał wszystkie rośliny wodą z życiodajnego źródła. Tylko dlaczego zadziałała ona wyłącznie na chwasty?

Tekst dyktanda dla szkół ponadpodstawowych:

Mrzonki pożądliwych rzezimieszków w chaszczach

Stalowoszary zmierzch na rubieżach Laponii. W oberży ćwierć-Skandynaw w towarzystwie zgrai pseudowikingów rzucił w euforii: „Skarb tuż-tuż, więc na razie nie mórzmyż się głodem, bom nienażarty!”. Toteż w okamgnieniu spożyli gulasz z parzonymi jarzynami, po czym chwytali wpół na wpół przerażone cud-dziewczyny. Naraz chimeryczny, hardy tubylec krzyknął: „Toż to hulaki!” Z naprzeciwka jego kompani spode łba spozierali na obskurnych nietutejszych, jakby rozważając, jak by ich przepędzić. Na pewno doszłoby do handryczenia się, lecz z nagła umknęli hurkoczącym hyundaiem wzdłuż rzeczułki, przez gęsto rosnące, prawie że dojrzałe jeżyny. Zatrzymawszy się w pół drogi, półklęczeli w półmroku nad ćwierćkilometrową otchłanią. Czyżby szlak donikąd? Chuderlawy hipochondryk o wyglądzie charta omalże nie zemdlał. Herszt ukoił go słowami: „Bez histerii, zapewne niezadługo będziemy multimilionerami!” Tymczasem z oddali raz po raz słychać było szybkostrzelną trójlufkę, rzężenie, charkot. Twarz przywódcy tej kompanii zszarzała. „Niechżeż sczeznę, jeśli to nie tabun angloarabów. Czyha niebezpieczeństwo!” — wrzasnął Lapończyk. Wszyscy, przerażeni nie na żarty, wrzeszcząc wniebogłosy, czmychnęli. Znienacka wychynęła służba Interpolu. Głównodowodzący huknął: „Skuć ich!”. Nasz bohater w potężnej chandrze jęknął półgębkiem: „Hart ducha nadaremny, trud poszedł wniwecz, na darmo”.

13 października 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej

W związku z obchodami 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej uczniowie przypomnieli historię oświaty w Polsce i rolę nauczycieli na przestrzeni wieków.

Z tej okazji młodzież przygotowała akademię, jak również życzenia, które wybrzmiały:

„Nauczyciele naszej szkoły są kontynuatorami pięknych idei ukształtowanych przez wieki.  Za te wysiłki, dzięki którym My, młodzi ludzie będziemy mogli godnie wypełniać rolę obywatela, pracownika, rodzica pragniemy dziś serdecznie Wam podziękować. Wiemy, że jest to praca niełatwa, która wymaga szczególnych predyspozycji i poświęcenia.

 

Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele, Kochani Wychowawcy i Szanowni Pracownicy naszej szkoły z okazji Święta  Edukacji Narodowej cała społeczność uczniowska pragnie złożyć Państwu najlepsze i najserdeczniejsze, płynące wprost z serca życzenia: sukcesów w dalszej pracy i satysfakcji z pracy zawodowej  oraz uznania i szacunku swoich wychowanków i uczniów. Wszystkim, którzy są związani z oświatą życzymy wytrwałości w pełnieniu  swojej misji  oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.”

Dziękujemy 

Samorząd Uczniowski 🙂!

Szlakami Barci Kurpiowskich

06 października 2023 roku klasa III LO wraz z wychowawczynią p.A. Jachimczyk wzięła udział w rajdzie „Szlakami Barci Kurpiowskich”, którego tegoroczną tematyką była 30. rocznica przywrócenia Praw Miejskich dla Myszyńca.
Wyruszyliśmy z placu przed Bazyliką mniejszą w Myszyńcu, wędrując leśnymi, asfaltowymi i polnymi drogami uczestniczyliśmy również w rywalizacji drużyn rajdowych, m.in. z wiedzy o historii Myszyńca. Podsumowanie i zakończenie rajdu odbyło się w Wykrocie, a poprzedzone było mszą świętą. A oto efekt naszej rywalizacji , również młodzież otrzymała nagrodę…

Wycieczka do Popielna i Rucianego-Nidy

Uczniowie kl. 1LO 29 maja br. brali udział w wycieczce do Popielna i Rucianego – Nidy. W programie wycieczki był rejs po Jeziorze Nidzkim i zwiedzanie Stacji Badawczej w Popielnie. Stacja Badawcza jest jednostką należącą do Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Działania prowadzone w Stacji Badawczej mają na celu ochronę różnorodności biologicznej, poprzez hodowlę zwierząt ras zachowawczych (koniki polskie, bydło rasy polska czerwona i nizinna czarno-biała)

Jak dbać o ekologię w życiu codziennym?

Nasza szkoła włączyła się w projekt Fundacji ARP oraz Trees For Europe, który efektywnie dba o naszą planetę, w ramach akcji Zielona liga otrzymaliśmy sadzonki drzew oraz dostęp do  e-lekcji  pt.”Jak dbać o ekologię  w życiu codziennym?”

Oddział przygotowania wojskowego

Od kilku lat w technikum w zawodzie technik informatyk realizujemy innowacje pod nazwą technik informatyk – klasa mundurowa.
W ramach dodatkowych zajęć uczniowie mają możliwość poznać zasady funkcjonowania służb mundurowych, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, poznać techniki samoobrony, a także ćwiczyć strzelectwo wykorzystując do tego strzelnicę multimedialną, którą dzięki finansowaniu organu prowadzącemu od dwóch lat mamy w szkole.  Naszym priorytetem jest pielęgnowanie tradycji, wartości narodowych. Często podkreślamy jak ważną i odpowiedzialną pracą jest praca w służbach wszelakich służb mundurowych. Nasi absolwenci już dzisiaj służą w wojsku, pracują w policji, straży więziennej i straży pożarnej i są dobrze oceniani. W dzisiejszych czasach, czasach wojny za naszą wschodnią granicą stają przed nami nowe wyzwania. Dlatego musimy robić wszystko aby być dobrze przygotowanym do sytuacji kryzysowych. Musimy być zjednoczeni i dbać o dobre imię Polskiego żołnierza. Dlatego wystąpiliśmy z wnioskiem, aby od przyszłego roku utworzyć w szkole oddział przygotowania wojskowego.

Podczas dzisiejszego spotkania, Pan Minister Arkadiusz Czartoryski w obecności gości: Pana Stanisława Kubła – Starosty Ostrołęckiego, Pana Marcina Korowaja – Prezesa Zarządu Fundacji na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert”, Pana Marcina Grabowskiego – Dyrektora Delegatury w Ostrołęce Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Pana Roberta Juchniewicza – dyrektora ds. sportu wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pana Michała Giersa – Dyrektora Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie, Pana Marcina Markiewicza z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce, Pana Mariusza Bałon – Komendanta  Komisariatu Policji w Myszyńcu i innych, wręczył uczniom upominki w postaci menażki wojskowej oraz piłek do gier zespołowych.

Dziękujemy za upominki, które otrzymali nasi uczniowie oraz za piłki przekazane dla szkoły.

MISTRZ MATEMATYKI ’23

W dniu 16 marca uczniowie klas czwartych LO i Technikum brali udział w konkursie MISTRZ MATEMATYKI ’23
pod patronatem Starosty Ostrołęckiego organizowanym przez Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle. Wyniki naszych uczniów:

Nicole Płocharczyk – I miejsce

Julia Wielechowska – II miejsce

Łukasz Gnatkowski – III miejsce

Joachim Mierzejek – udział

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs biologiczny

Uczniowie kl. 4 LO Nicole Płocharczyk Olga Cicha i Łukasz Gnatkowski brali udział 7 marca w konkursie biologicznym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego w ZSP w Czerwinie.

Konferencja w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu

W Zespole Szkół Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu 7 lutego odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli ze starostą ostrołęckim Stanisławem Kubłem, burmistrz Myszyńca Elżbietą Abramczyk, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu Barbarą Bączek oraz przedstawicielami służb mundurowych: Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Zakładu Karnego w Przytułach Starych, Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce.

Gości witał gospodarz szkoły, dyrektor Sławomir Świtaj. Następnie głos zabrał starosta Stanisław Kubeł, który przedstawił także prezentację pt. “Patriotyzm gospodarczy. Najważniejsze gałęzie gospodarki w Powiecie Ostrołęckim”. Przedstawiciele służb mundurowych opowiedzieli o swoich jednostkach i omówili zasady rekrutacji do nich. Z kolei dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńca powiedziała o tym, na jaką pomoc uczniowie mogą liczyć ze strony instytucji, którą kieruje. Burmistrz Elżbieta Abramczyk omówiła regulamin utrzymania porządku na terenie gminy i zachęcała uczniów do udziału w uroczystościach związanych z obchodami 50-lecia powstania gminy Myszyniec i 30-lecia odzyskania praw miejskich.

Na koniec dyrektor szkoły podziękował wszystkim prelegentom, młodzieży za wzorową postawę podczas konferencji i życzył wszystkim bezpiecznych ferii.

Konkurs “Jak żyć długo i zdrowo”

2 grudnia 2022r. odbył się konkurs
Jak żyć długo i zdrowo, organizowany w ZSP w Goworowie pod patronatem Starosty Ostrołęckiego. Naszą szkołę reprezentowali Joanna Skonieczna i Hubert Rejmentowski.

Anna Grzybowska

IX Powiatowy Konkurs Geograficzny pt. „Ludność i osadnictwo”

Dnia 30 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu pod patronatem Starosty Ostrołęckiego Pana Stanisława Kubła odbył się IX Powiatowy Konkurs Geograficzny pt. „Ludność i osadnictwo”. Do udziału w tegorocznym konkursie zostały zaproszone również szkoły podstawowe. Dla Szkół Podstawowych była to I edycja konkursu pt. „Środowisko przyrodnicze Polski”.

Do udziału w konkursie w grupie szkół ponadpodstawowych zgłosili się uczniowie z Zespołów Szkół Powiatowych z Kadzidła, Łysych, Czerwina oraz Myszyńca.

W grupie szkół podstawowych w konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych z Wykrotu, Wolkowych oraz Wydmus.

Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań geografią, kształtowanie ciekawości poznawczej uczniów oraz motywacji do nauki i lepsza współpraca między szkołami w regionie.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test w czasie 60 minut. Komisja wyłoniła troje zwycięzców w każdej grupie szkół.

W grupie szkół powiatowych zwyciężyli:

  • miejsce: Nikodem Kaczmarczyk z Zespołu Szkół Powiatowych im. ks. A. Bargielskiego
    w Myszyńcu,
  • miejsce: Jan Popielarczyk z Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych,
  • miejsce: Martyna Gwiazda z Zespołu Szkół Powiatowych im. ks. A. Bargielskiego w Myszyńcu.

W grupie szkół podstawowych zwyciężyli:

  • miejsce: Łucja Łachacz ze Szkoły Podstawowej w Wydmusach,
  • miejsce: Aleksander Śniadach ze Szkoły Podstawowej w Wykrocie,
  • miejsce: Szymon Cichowski ze Szkoły Podstawowej w Wolkowych.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi oraz posiadanej wiedzy z zakresu geografii.

Zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Warsztaty genealogiczne

23 listopada 2022 r. klasa II LO uczestniczyła w warsztatach genealogicznych w RCKK w Myszyńcu. Uczniowie poznali podstawy genealogii, metody poszukiwań oraz podstawowe źródła informacji i nabyli umiejętności samodzielnego poszukiwania własnych przodków. Warsztaty prowadził p. Tomasz Mierzejek
Uczniowie zwiedzili również XVIII w Myszyniecką dzwonnicę i poznali jej historię, a także weszli na wieżę widokową zlokalizowaną w przebudowanej wieży kościelnej skąd mogli podziwiać panoramę Myszyńca.
Wychowawca klasy: A. Jachimczyk

Olimpiada Wiedzy o Kurpiach

8 grudnia 2022r. uczennice Nadia Burlińska, Patrycja Trzcińska i Natalia Świtaj reprezentowały naszą szkołę na Olimpiadzie Wiedzy o Kurpiach organizowanej w ZS nr 4 w Ostrołęce
przez Związek Kurpiów.
Anna Grzybowska

Najzdolniejsi uczniowie w regionie nagrodzeni

W Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu miała miejsce dziś uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Ostrołęki i pow. ostrołęckiego, powiatu przasnyskiego, makowskiego, ostrowskiego i wyszkowskiego.

W uroczystości wzięła udział wzięła Dorota Skrzypek, mazowiecka kurator oświaty, a także m.in.: Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki, Marcin Grabowski, dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Bogumiła Jarka, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Ostrołęce, Magdalena Pietras, dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Michał Giers, dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

– Radość dzisiejszego spotkania jest tym większa, że jest to pierwsza tego typu uroczystość po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią. Jest mi niezmiernie miło, że tak duża liczba młodych osób została nagrodzona stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na terenie województwa mazowieckiego wyróżnionych zostało 727 uczniów, a delegaturze w Ostrołęce 69 uczniów. Drodzy stypendyści, gratuluję wam doskonałych wyników, które są odzwierciedleniem waszego trudu włożonego w naukę, codziennej i wytrwałej pracy. Wierzę, że zdobyta wiedza oraz umiejętności poparte wysokimi osiągnięciami wpłyną na waszą przyszłość, wybór wymarzonych studiów i dalsze decyzje zawodowe, a tym sprawią, że wpiszecie się w rozwój Mazowsza i swego regionu – mówiła Dorota Skrzypek, mazowiecka kurator oświaty.

Stypendiami uhonorowano 69 uczniów z terenu podległemu ostrołęckiej delegaturze Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Nagrody odebrali uczniowie z powiatów: ostrowskiego, makowskiego, przasnyskiego, wyszkowskiego, ostrołęckiego i Miasta Ostrołęka. – Cieszę się, że wręczenie stypendiów premiera odbywa się na terenie naszej placówki powiatowej, Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu. Chciałem serdecznie pogratulować młodzieży. Być najlepszym w klasie to już jest sztuka, być najlepszym w roku, to też jest sztuka, a być najlepszym w szkole czy zespole szkół to wielka sztuka – powiedział starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów za rok 2022 otrzymali:

Miasto Ostrołęka

1. Amelia Netkowska I LO

2. Jakub Romanowski II LO

3. Angelina Staszewska III LO

4. Szymon Marczak Liceum Klasyczne

5. Michał Rajmund Korsak II Społeczne LO

6. Urszula Ropiak Technikum Nr 1 w ZSZ nr 1

7. Adam Jan Sikora Technikum Nr 1 w ZSZ nr 1

8. Amelia Siwek Technikum Nr 2 w ZSZ nr 2

9. Paulina Napiórkowska Technikum Nr 2 w ZSZ nr 2

10. Alicja Bartoszewicz Technikum w ZSZ nr 3

11. Bartosz Jóźwiak Technikum w ZS Nr 3

12. Katarzyna Wilamowska V LO w ZS Nr 3

13. Aleksandra Dymerska Technikum Nr 4 w ZSZ nr 4

14. Mateusz Siok Technikum Nr 4 w ZSZ nr 4

Powiat Ostrołęcki

1. Wiktoria Mąka Technikum w ZSP Łyse

2. Maria Łucja Nicewicz Technikum w ZSP Łyse

3. Patrycja Młynarska Technikum w ZSP Baranowo

4. Dominik Suski Technikum w ZSP Czerwin

5. Hubert Adamczyk Technikum w ZSP Goworowo

6. Jakub Krawczak Technikum w ZSP Goworowo

7. Paulina Gostkowska Technikum w ZSP Troszyn

8. Łukasz Gnatkowski LO w ZSP Myszyniec

9. Piotr Pliszka Technikum w ZSP Myszyniec

10. Patrycja Toczek Technikum w ZSP Myszyniec

11. Katarzyna Bednarczyk Technikum w ZSP Kadzidło

12. Klaudia Zyśk Technikum w ZSP Kadzidło.

Konkurs ekologiczny

29 11 2022r. w ZSP w Kadzidle odbył się 15 konkurs ekologiczny- Zielno Mi organizowany pod patronatem Starosty Ostrołęckiego.Naszą szkołę reprezentowały Weronika Dziczek i Joanna Suchecka,która zajęła 3 miejsce.
Anna Grzybowska

Ballady i romanse

29 września obchodzimy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który postanowiliśmy połączyć z 11 akcją Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą były “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Dziękujemy za to, że mogliśmy zanurzyć się na chwilę w świat poezji romantycznej.

Warsztaty Kabaddi w ZESPOLE SZKÓŁ POWIATOWYCH w MYSZYŃCU – prowadzone przez reprezentantów polski i zawodników drużyny „KABADDI KURPIE” dla uczniów szkół ponadpodstawowych POWIATU OSTROŁĘCKIEGO

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach imprezy „MISTRZOSTWA POLSKI w KABADDI halowym 2022”.

  W warsztatach uczestniczyła młodzież z:

  1. Zespołu szkół Powiatowych w Łysych
  2. Zespołu szkół Powiatowych w Goworowie
  3. Zespołu szkół Powiatowych w Czerwinie
  4. Zespołu szkół Powiatowych w Baranowie
  5. Zespołu szkół Powiatowych w Myszyńcu

Każda szkoła mogła wystawić po dwa zespoły. Tylko ZSP w Myszyńcu wystawił  dwa zespoły.

Po przeprowadzeniu warsztatów odbył się turniej, gdzie I i II miejsce zajęli uczniowie Zespołu szkół Powiatowych.

Zawodnicy ZSP w Myszyńcu: Mateusz Domian, Magdalena Duszak, Norbert Turek, Paweł Dąbkowski, Marcin Granecki, Bartosz Dziczek, Jakub Pławski, Marcin Kowalski, Dawid Żabiński, Patrycja Trzcińska, Angelika Drózd, Patrycja Bojarska.

Wycieczka do Olsztyna

Klasy : I LO i I Ti  wraz z wychowawcami: p. A. Jachimczyk i M. Zyśk wyjechały

na integracyjną wycieczkę do Olsztyna.

W programie:

  • Seans filmowy w Multikinie
  • Centrum Bowlingu “ Kręgle”
  • Zwiedzanie Starego Miasta

 

Trochę historii:

Zarys Starego Miasta wyznaczają rzeka Łyna i pozostałości murów miejskich z jedyną zachowaną bramą miejską zwaną Wysoką. Od ponad sześciu wieków imponujący, gotycki zamek Kapituły Warmińskiej stanowi godną wizytówkę miasta. Warto go odwiedzić, by spędzić choć chwilę w tych samych komnatach, co Mikołaj Kopernik.

 W centralnej części Starego Miasta zlokalizowany jest stary ratusz, którego najstarsze mury pochodzą z XIV wieku. Na uwagę zasługują też zabytkowe kamieniczki

z gotyckimi piwnicami. Najstarszym i najbardziej okazałym kościołem w mieście jest gotycka bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła. W pobliżu katedry znajduje się późnobarokowy pałac biskupi. Do najstarszych zabytków w mieście należy niewielka Kaplica Jerozolimska poświęcona kultowi Męki Pańskiej.

POWIATOWY KONKURS „WIEDZY O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”

II miejsce ŁUKASZA  GNATKOWSKIEGO w POWIATOWYM KONKURSIE „WIEDZY O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”

pod Patronatem Starosty Ostrołęckiego

 Konkurs odbył się 21 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Powiatowych  w  ZSP
w Baranowie.W konkursie wzięli  udział uczniowie z ZSP z: Myszyńca,  Baranowa, Czerwina, Goworowa, Kadzidła, Łysych oraz Troszyna.Naszą szkołę reprezentował  Łukasz Gnatkowski z klasy III LO pod kierunkiem  p. A. Jachimczyk.
Celem konkursu było: pogłębienie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, rozwijanie wśród uczniów zainteresowania ekonomią i funkcjonowaniem gospodarki, zachęcenie do samodzielnego zdobywania wiedzy ekonomicznej, rozwój współpracy między szkołami, inspirowanie nauczycieli do podejmowania  różnorodnych działań w zakresie współpracy z uczniem zdolnym, a także nagradzanie wysiłku uczniów.                                                                                                                                  GRATULUJĘ ! A. Jachimczyk

Konkurs powiatowy z biologii pod hasłem: Znaczenie genetyki we współczesnym świecie

Uczeń klasy 3 LO Łukasz Gnatkowski zajął 3 miejsce w konkursie powiatowym z biologii pod hasłem: Znaczenie genetyki we współczesnym świecie, organizowanym 28 03 2022r. pod patronatem Starosty Ostrołęckiego w ZSP w Czerwinie. Nasza szkołę reprezentowali także Jakub Pławski i Piotr Domian. Uczniów przygotowywała Anna Grzybowska.

POMOC UKRAINIE

Wraz z Samorządem Uczniowskim zachęcam wszystkich do przyłączenia się do akcji pomocy Ukrainie. Organizujemy zbiórkę:
1.Pakowanej żywności z długim terminem przydatności do spożycia typu: konserwy, makarony, ryż, butelkowana woda, batony energetyczne, itp.
2. Środki higieny osobistej: pampersy dla dzieci, dorosłych, nawilżone chusteczki do higieny intymnej, papier toaletowy, mydła, kremy, itp.
3. Koce, karimaty, śpiwory (nowe lub używane ale czyste i zapakowane ), zabawki dla dzieci.
4. Środki opatrunkowe: Bandaże, opatrunki jałowe, plastry,
Dary można przynosić do szkoły od 28 lutego do 4 marca. Zbiórka w sali numer 10 A.
Dziękuję
Sławomir Świtaj

Mistrzostwa Szkoły w strzelaniu

Za nami 1 runda (jesienno-zimowa) Mistrzostw Szkoły w strzelaniu z karabinka sportowego Kbks 5,6mm 50m z pozycji leżąc. Zawody odbywały się na strzelnicy w Kadzidle. W zawodach startowały wszystkie (7) klasy mundurowe w zawodzie technik informatyk.

Wyniki 1 rundy (10 strzałów):
Dziewczęta
1 miejsce 85pkt – Toczek Patrycja klasa 3TIG
2 miejsce 80okt – Kaczmarczyk Nikola klasa 3TIP
2 miejsce 80pkt – Zielińska Aleksandra klasa 2TATB
3 miejsce 74pkt – Drężek Oliwia klasa 3TATB

Chłopcy
1 miejsce 84pkt – Pac Błażej klasa 2TI
2 miejsce 78pkt – Beczak Oskar klasa 3TIP
3 miejsce 76pkt – Banach Bartłomiej klasa 3TIP

2 runda już od marca 2022