IX Powiatowy Konkurs Geograficzny pt. „Ludność i osadnictwo”

Dnia 30 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu pod patronatem Starosty Ostrołęckiego Pana Stanisława Kubła odbył się IX Powiatowy Konkurs Geograficzny pt. „Ludność i osadnictwo”. Do udziału w tegorocznym konkursie zostały zaproszone również szkoły podstawowe. Dla Szkół Podstawowych była to I edycja konkursu pt. „Środowisko przyrodnicze Polski”.

Do udziału w konkursie w grupie szkół ponadpodstawowych zgłosili się uczniowie z Zespołów Szkół Powiatowych z Kadzidła, Łysych, Czerwina oraz Myszyńca.

W grupie szkół podstawowych w konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych z Wykrotu, Wolkowych oraz Wydmus.

Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań geografią, kształtowanie ciekawości poznawczej uczniów oraz motywacji do nauki i lepsza współpraca między szkołami w regionie.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test w czasie 60 minut. Komisja wyłoniła troje zwycięzców w każdej grupie szkół.

W grupie szkół powiatowych zwyciężyli:

 • miejsce: Nikodem Kaczmarczyk z Zespołu Szkół Powiatowych im. ks. A. Bargielskiego
  w Myszyńcu,
 • miejsce: Jan Popielarczyk z Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych,
 • miejsce: Martyna Gwiazda z Zespołu Szkół Powiatowych im. ks. A. Bargielskiego w Myszyńcu.

W grupie szkół podstawowych zwyciężyli:

 • miejsce: Łucja Łachacz ze Szkoły Podstawowej w Wydmusach,
 • miejsce: Aleksander Śniadach ze Szkoły Podstawowej w Wykrocie,
 • miejsce: Szymon Cichowski ze Szkoły Podstawowej w Wolkowych.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi oraz posiadanej wiedzy z zakresu geografii.

Zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Ballady i romanse

29 września obchodzimy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który postanowiliśmy połączyć z 11 akcją Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą były “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Dziękujemy za to, że mogliśmy zanurzyć się na chwilę w świat poezji romantycznej.

Warsztaty Kabaddi w ZESPOLE SZKÓŁ POWIATOWYCH w MYSZYŃCU – prowadzone przez reprezentantów polski i zawodników drużyny „KABADDI KURPIE” dla uczniów szkół ponadpodstawowych POWIATU OSTROŁĘCKIEGO

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach imprezy „MISTRZOSTWA POLSKI w KABADDI halowym 2022”.

  W warsztatach uczestniczyła młodzież z:

 1. Zespołu szkół Powiatowych w Łysych
 2. Zespołu szkół Powiatowych w Goworowie
 3. Zespołu szkół Powiatowych w Czerwinie
 4. Zespołu szkół Powiatowych w Baranowie
 5. Zespołu szkół Powiatowych w Myszyńcu

Każda szkoła mogła wystawić po dwa zespoły. Tylko ZSP w Myszyńcu wystawił  dwa zespoły.

Po przeprowadzeniu warsztatów odbył się turniej, gdzie I i II miejsce zajęli uczniowie Zespołu szkół Powiatowych.

Zawodnicy ZSP w Myszyńcu: Mateusz Domian, Magdalena Duszak, Norbert Turek, Paweł Dąbkowski, Marcin Granecki, Bartosz Dziczek, Jakub Pławski, Marcin Kowalski, Dawid Żabiński, Patrycja Trzcińska, Angelika Drózd, Patrycja Bojarska.

Wycieczka do Olsztyna

Klasy : I LO i I Ti  wraz z wychowawcami: p. A. Jachimczyk i M. Zyśk wyjechały

na integracyjną wycieczkę do Olsztyna.

W programie:

 • Seans filmowy w Multikinie
 • Centrum Bowlingu “ Kręgle”
 • Zwiedzanie Starego Miasta

 

Trochę historii:

Zarys Starego Miasta wyznaczają rzeka Łyna i pozostałości murów miejskich z jedyną zachowaną bramą miejską zwaną Wysoką. Od ponad sześciu wieków imponujący, gotycki zamek Kapituły Warmińskiej stanowi godną wizytówkę miasta. Warto go odwiedzić, by spędzić choć chwilę w tych samych komnatach, co Mikołaj Kopernik.

 W centralnej części Starego Miasta zlokalizowany jest stary ratusz, którego najstarsze mury pochodzą z XIV wieku. Na uwagę zasługują też zabytkowe kamieniczki

z gotyckimi piwnicami. Najstarszym i najbardziej okazałym kościołem w mieście jest gotycka bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła. W pobliżu katedry znajduje się późnobarokowy pałac biskupi. Do najstarszych zabytków w mieście należy niewielka Kaplica Jerozolimska poświęcona kultowi Męki Pańskiej.

POWIATOWY KONKURS „WIEDZY O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”

II miejsce ŁUKASZA  GNATKOWSKIEGO w POWIATOWYM KONKURSIE „WIEDZY O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”

pod Patronatem Starosty Ostrołęckiego

 Konkurs odbył się 21 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Powiatowych  w  ZSP
w Baranowie.W konkursie wzięli  udział uczniowie z ZSP z: Myszyńca,  Baranowa, Czerwina, Goworowa, Kadzidła, Łysych oraz Troszyna.Naszą szkołę reprezentował  Łukasz Gnatkowski z klasy III LO pod kierunkiem  p. A. Jachimczyk.
Celem konkursu było: pogłębienie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, rozwijanie wśród uczniów zainteresowania ekonomią i funkcjonowaniem gospodarki, zachęcenie do samodzielnego zdobywania wiedzy ekonomicznej, rozwój współpracy między szkołami, inspirowanie nauczycieli do podejmowania  różnorodnych działań w zakresie współpracy z uczniem zdolnym, a także nagradzanie wysiłku uczniów.                                                                                                                                  GRATULUJĘ ! A. Jachimczyk

Konkurs powiatowy z biologii pod hasłem: Znaczenie genetyki we współczesnym świecie

Uczeń klasy 3 LO Łukasz Gnatkowski zajął 3 miejsce w konkursie powiatowym z biologii pod hasłem: Znaczenie genetyki we współczesnym świecie, organizowanym 28 03 2022r. pod patronatem Starosty Ostrołęckiego w ZSP w Czerwinie. Nasza szkołę reprezentowali także Jakub Pławski i Piotr Domian. Uczniów przygotowywała Anna Grzybowska.

POMOC UKRAINIE

Wraz z Samorządem Uczniowskim zachęcam wszystkich do przyłączenia się do akcji pomocy Ukrainie. Organizujemy zbiórkę:
1.Pakowanej żywności z długim terminem przydatności do spożycia typu: konserwy, makarony, ryż, butelkowana woda, batony energetyczne, itp.
2. Środki higieny osobistej: pampersy dla dzieci, dorosłych, nawilżone chusteczki do higieny intymnej, papier toaletowy, mydła, kremy, itp.
3. Koce, karimaty, śpiwory (nowe lub używane ale czyste i zapakowane ), zabawki dla dzieci.
4. Środki opatrunkowe: Bandaże, opatrunki jałowe, plastry,
Dary można przynosić do szkoły od 28 lutego do 4 marca. Zbiórka w sali numer 10 A.
Dziękuję
Sławomir Świtaj

Mistrzostwa Szkoły w strzelaniu

Za nami 1 runda (jesienno-zimowa) Mistrzostw Szkoły w strzelaniu z karabinka sportowego Kbks 5,6mm 50m z pozycji leżąc. Zawody odbywały się na strzelnicy w Kadzidle. W zawodach startowały wszystkie (7) klasy mundurowe w zawodzie technik informatyk.

Wyniki 1 rundy (10 strzałów):
Dziewczęta
1 miejsce 85pkt – Toczek Patrycja klasa 3TIG
2 miejsce 80okt – Kaczmarczyk Nikola klasa 3TIP
2 miejsce 80pkt – Zielińska Aleksandra klasa 2TATB
3 miejsce 74pkt – Drężek Oliwia klasa 3TATB

Chłopcy
1 miejsce 84pkt – Pac Błażej klasa 2TI
2 miejsce 78pkt – Beczak Oskar klasa 3TIP
3 miejsce 76pkt – Banach Bartłomiej klasa 3TIP

2 runda już od marca 2022

Wspominamy młodego bohatera

Szanowni Państwo,  wspominamy dzisiaj młodego bohatera, który poświęcił życie, najcenniejszy dar jaki posiadamy, wypełniając zadania jakie postawiła przed nim Ojczyzna.

Z relacji kolegów wiemy, że zanim zmarł ratował innych kolegów, którzy wpadli w zasadzkę podczas pełnienia codziennego patrolu. Mariusz dla nas, dla naszej szkoły stał się drugim patronem.

Podobnie jak Błogosławiony ks. Adam Bargielski poświęcił swoje młode życie ratując życie swojego proboszcza, tak Mariusz ofiarował swoje za kolegów, z którymi razem służył. Obaj zginęli podczas wojny, ks. Adam Bargielski podczas II wojny światowej w obozie koncentracyjnym w Dachau, sierżant Mariusz Deptuła w Afganistanie podczas wojny o charakterze lokalnym jeśli chodzi o zasięg, ale jednocześnie globalnym ze względu na ilość zaangażowanych tam państw. Wojna to straszny czas niezależnie od zasięgu jaki zakreśli, czas kiedy dochodzi do cierpień wielu ludzi.

Dlatego dzisiaj nie możemy żyć w świecie iluzji, wirtualnych gier, myśląc, że nas nie dotyczy. Pokój jest pojęciem względnym, bardzo kruchym i kiedy dojdzie do jego skruszenia, trudno na nowo go poskładać. Dlatego dzisiaj, wspominając Mariusza, którego życie zostało wywrócone, co symbolizuje wywrócona, odarta z kory „Kurpiowska sosna” znajdująca się przy tablicy pamiątkowej, dziękujemy wszystkim żołnierzom, którzy bronią naszych granic.

Nie rozumiemy wypowiedzi wielu osób, również tych którzy uważają się za autorytety,
a mimo wszystko kierują pod adresem żołnierzy, którzy wypełniają rozkazy obrzydliwe sformułowania. My chcemy uczyć szacunku do żołnierza polskiego, bo wiele Wam zawdzięczamy i nie zapomnimy Mariusza Deptuły, naszego ucznia, żołnierza 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego.

Wycieczka do Murzasichle, Zakopanego i Częstochowy

W dniach od 19.10 – 22.10.2021 r. uczniowie kl. III LOG, IV TI uczestniczyli
w wycieczce do Murzasichle, Zakopanego i Częstochowy. W czasie wyjazdu młodzież zwiedziła Morskie Oko, Czarny Staw, Gubałówkę, Zakopane: Krupówki, Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach, oraz uczestniczyła w programie pielgrzymki maturzystów na Jasnej Górze. Opiekunowie: ks. Przemysław Soliwoda, p. Jadwiga  Jędrzejczyk, p. Agnieszka Masiak.

MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ

Ogólnopolska akcja Narodowego Czytania odbywa się każdego roku pod patronatem Pary Prezydenckiej. Głównym celem Narodowego Czytania jest promocja czytelnictwa jako podstawowej formy kontaktu z kulturą, propagowanie dzieł polskiej literatury oraz wzmacnianie kulturowej i narodowej wspólnoty Polaków. Uczniowie naszej szkoły również dołączyli do wspólnego czytania ” Moralności Pani Dulskiej”, autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Wszystkim, którzy zdecydowali się odczytać fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej, serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

SZKOLNY KONKURS “WŁĄCZ SIĘ, WYŁĄCZ CYBERPRZEMOC”

W maju odbył się szkolny konkurs plastyczny “Włącz się, wyłącz cyberprzemoc”.


Głównym celem konkursu było:

Zainicjowanie artystycznej refleksji na temat przemocy, która bezpośrednio i pośrednio jest wokół nas (dostrzeżenie problemu przemocy w otoczeniu rówieśniczym, szkolnym, a także w telewizji, grach komputerowych, na portalach społecznościowych).

Laureaci konkursu:
I miejce – Judyta Rejmentowska (uczennica klasy II LG LO)
II miejsce – Joanna Suchecka (uczennica klasy I LO)
III miejsce- Magdalena Duszak (uczennica klasy II LG LO)
Gratulujemy pomysłowości i kreatywności w wykonaniu prac!!!


Organizatorzy:
p. Katarzyna Mierzejewska
p. Monika Kobus-Gołyś

SZKOLNY KONKURS ŻOŁNIERZE WYKLĘCI-BOHATEROWIE ANTYKOMUNISTYCZNEGO I NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO PODZIEMIA

1 marca został skierowany do uczniów konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną o wybranym żołnierzu niezłomnym.

Celem konkursu było:
– upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych,
– upowszechnienie wiedzy historycznej z zakresu walk niepodległościowych żołnierzy niezłomnych po II wojnie światowej,
– kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych,
– wdrażanie uczniów do samokształcenia, rozbudzanie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów.

Laureatami zostali:

I miejsce – Maria Deptuła, uczennica klasy II LP LO
II miejsce – Monika Pawłowska, uczennica klasy II LP LO
III miejsce – Pliszka Piotr, uczeń klasy II TiP T

Gratulujemy!!!

Organizatorzy:

Monika Kobus-Gołyś
Katarzyna Mierzejewska

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY KS. ADAMIE BARGIELSKIM

W I półroczu roku szkolnego 2020/2021 odbył się w naszej szkole cykliczny „Konkurs wiedzy o patronie szkoły ks. Adamie Bargielskim”.
Głównym celem konkursu było:
– propagowanie wiedzy o naszym patronie,
– kształtowanie postaw patriotyzmu lokalnego,
– kształtowanie wiedzy o historii regionu.
Skierowany był on głównie do uczniów klas pierwszych, którzy jako nowi uczniowie mieli szansę wzbogacić swoją wiedzę na ten temat.
Laureatką konkursu została uczennica klasy I LO Weronika Dziczek.
Gratulujemy!!!
Organizatorzy konkursu:
Monika Kobus-Gołyś
Katarzyna Mierzejewska

Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego

Zespół Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu realizacje projekt pt.: „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowanego przez Województwo Mazowieckie w ramach RPO WM na lata 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Konkurs biologiczny

Magdalena Duszak z kl. 2 LOG zajęła 3 miejsce w konkursie biologicznym pod hasłem Choroby a zdrowie człowieka, organizowanym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego , przez ZSP w Czerwinie na platformie Teams w dniu 30 marca.

20210330_111748

Przyjdź i oddaj krew

Samorząd Uczniowski zwraca się do Całej Społeczności Szkolnej o włączenie się w akcję honorowego oddawania krwi dla Wiktorii Grzeszczyk – uczennicy I klasy Szkoły Branżowej Zespołu Szkół  Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu, która została poszkodowana w wypadku samochodowym i nadal przebywa w szpitalu… Każdy, kto ukończył 18 lat i jest zdrowy, może zgłosić się do najbliższego  Centrum lub Punktu Krwiodawstwa i podarować to, co w tej chwili dla Wiktorii jest najcenniejsze… 

W  Ostrołęce można zgłosić się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 – 11.30. 

Opiekunowie Samorząd Uczniowskiego: 

Panie: M. Świtaj i A. Jachimczyk

KONKURS – „MY POLAND”

W grudniu 2020 roku odbył się konkurs plastyczny w języku angielskim dla uczniów klas 3lo, 4ti i 4ta szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie przygotowali plakaty i prezentacje w formie slajdów ukazujące Polskę widzianą ich oczami.

Zwycięzcami konkursu są Żywica Magdalena (3lo) oraz Ackiewicz Wiktoria (4ti).

KONKURS – „MY HERO”

W grudniu 2020 roku odbył się konkurs plastyczny w języku angielskim dla uczniów klas 2lop, 2tip i 2tatib szkół ponadpodstawowych. Uczniowie przygotowali plakaty i prezentacje w formie slajdów o zwykłych ludziach z ich otoczenia oraz organizacjach pożytku społecznego, którzy wsparli ich i pomagają potrzebującym w trudnych chwilach.

Zwycięzcami konkursu są Wiśniewski Bartłomiej (2tip) oraz Borkowska Dominika (2lop).

Polish charity borkowska dominika

Lekcje z ZUS

Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” jest objęty patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej.

W projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS” biorą udział uczniowie klas: IV TA, III TI i IV TI Celem  projektu jest wykształcenie u młodych ludzi świadomości w zakresie ubezpieczeń społecznych. Wiedza na ten temat będzie bardzo pomocna w dorosłym życiu i da praktyczne wskazówki  przyszłym przedsiębiorcom. Uczniowie  realizują 4 bloki tematyczne o nazwie:

„Świadomy zawsze ubezpieczony”
„Co Ci się należy kiedy płacisz składki”
„Renty i emerytury”
„E- ZUS, czyli firma pod ręką”

Udział w projekcie „Lekcje z ZUS” umożliwia poszerzenie wiedzy i nabycie umiejętności praktycznych z zakresu ubezpieczeń społecznych, młodzież jest lepiej przygotowana do wejścia na rynek pracy i do podejmowania świadomych i odpowiedzialnych wyborów. Atutem projektu są też bogate materiały dydaktyczne przekazane uczniom w formie papierowej, filmy video oraz gra edukacyjna, która w klasie IV TA była bardzo cenionym elementem edukacji na zajęciach przez uczniów.

Koordynatorem  projektu jest p. A. Jachimczyk

Razem na święta

Czas świąt Bożego Narodzenia jest niezwykłym czasem, który jest dobrą okazją na bezinteresowną pomoc drugiemu Człowiekowi, ludzi wokół nas, ludzi samotnych…

W tym roku Zespół Szkół Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu w ramach szkolnego wolontariatu włączył się w akcję organizowaną przez MEN „ Razem na Święta”. Uczennice klasy II LO (P): Dominika, Oliwia i Wiktoria upiekły świąteczne pierniczki i dołączając życzenia oraz świąteczne kartki odwiedziły między innymi emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty oraz Świetlicę Iskierka w Myszyńcu. Magda z II LO (G) odwiedziła w Zalesiu m.in. emerytowaną nauczycielkę i sąsiadkę wręczając świąteczne upominkami oraz własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. A Karolina z II LO (G) własnoręcznie przygotowała i wysłała Kartkę Świąteczną z życzeniami do Weterana. Reakcja obdarowanych była bezcenną lekcją i przeżyciem dla uczennic, które uczestniczyły w akcji pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego: P. M. Świtaj i p. A. Jachimczyk.

Jak same powiedziały:

„Był to dla nas niesamowity i magiczny czas spędzony razem, ponieważ mogłyśmy zrobić coś wyjątkowego, aby u Kogoś na twarzy pojawił się uśmiech…”

Nowa wersja strony

Nowa wersja strony dostępna od 18.01.2021