Czas świąt Bożego Narodzenia jest niezwykłym czasem, który jest dobrą okazją na bezinteresowną pomoc drugiemu Człowiekowi, ludzi wokół nas, ludzi samotnych…

W tym roku Zespół Szkół Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu w ramach szkolnego wolontariatu włączył się w akcję organizowaną przez MEN „ Razem na Święta”. Uczennice klasy II LO (P): Dominika, Oliwia i Wiktoria upiekły świąteczne pierniczki i dołączając życzenia oraz świąteczne kartki odwiedziły między innymi emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty oraz Świetlicę Iskierka w Myszyńcu. Magda z II LO (G) odwiedziła w Zalesiu m.in. emerytowaną nauczycielkę i sąsiadkę wręczając świąteczne upominkami oraz własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. A Karolina z II LO (G) własnoręcznie przygotowała i wysłała Kartkę Świąteczną z życzeniami do Weterana. Reakcja obdarowanych była bezcenną lekcją i przeżyciem dla uczennic, które uczestniczyły w akcji pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego: P. M. Świtaj i p. A. Jachimczyk.

Jak same powiedziały:

„Był to dla nas niesamowity i magiczny czas spędzony razem, ponieważ mogłyśmy zrobić coś wyjątkowego, aby u Kogoś na twarzy pojawił się uśmiech…”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.